Nagrzewnica gazowa – przenośne ogrzewanie powietrza

Znalezienie świetnego sposobu na zminimalizowanie kosztów ogrzewania to cel większości ludzi, dla których tradycyjne formy ocieplania pomieszczeń generują zbyt wysokie koszty. Aby poprawić komfort wykonywania prac budowlanych, inwestorzy dokonują zakupu nagrzewnic, które pozwalają na osiągnięcie pożądanej temperatury powietrza, są przenośne i oszczędne. Jaką nagrzewnicę wybrać i co warto wiedzieć przed zakupem tego sprzętu?

Nagrzewnica powietrzna- rodzaje

Wybranie odpowiedniej dmuchawy należy uzależnić od własnych preferencji. Istnieje kilka rodzajów tego sprzętu:

  • Nagrzewnica elektryczna
  • Nagrzewnica olejowa
  • Nagrzewnica gazowa

Każda z nich jest przeznaczona do różnego rodzaju pomieszczeń, warunków i działa w inny sposób. Nagrzewnice elektryczne są stosowane we wnętrzach o małej kubaturze. Wymagają stałego dostępu do prądu, ale mogą pracować bez przerwy. Są wykorzystywane w sklepach, domkach letniskowych, magazyny itp. Z kolei nagrzewnica napędzana olejem sprawdza się w średnich i dużych pomieszczeniach. Przez to, że wytwarzają spaliny, pomieszczenie musi mieć dostęp do świeżego powietrza. Jednak istnieją też takie, które posiadają funkcję odprowadzania spalin. Dmuchawa olejowa jest droższa od nagrzewnicy na propan-butan. To ona jest najtańszą ze wszystkich opcji.

Nagrzewnica gazowa i jej zalety

Ten rodzaj urządzenia do ogrzewania nadaje się świetnie do wielkich pomieszczeń. Wygoda jej stosowania to wielki plus, ponieważ nie potrzebuje dostępu do prądu i można ją umieścić w każdym miejscu. Jednak decydując się na zakup nagrzewnicy gazowej, trzeba wziąć pod uwagę, że pomieszczenie musi być ciągle wentylowane. Dlatego są one przeznaczone do montażu w halach przemysłowych, na placu budowy itp. Niezwykłą zaletą tego typu urządzenia jest szybkość działania, duża moc i równomiernie rozprowadzane ciepłe powietrze. Nagrzewnice gazowe cechują się łatwością w obsłudze, solidną konstrukcją. Podobnie jak nagrzewnica, paliwo do niej jest tanie. Szeroki wybór modeli oraz to, że wszystkie są przenośne, stwarza możliwość doboru urządzenia dostosowanego do osobistych potrzeb. Nagrzewnice gazowe działają niezależnie od siebie. Dzięki temu zapewnione jest bezpieczeństwo użytkowania tych sprzętów. W porównaniu do innych systemów grzewczych, uszkodzenie jednej nagrzewnicy nie ma żadnego wpływu na działanie innych. Ogrzewanie nadmuchowe ma fantastyczne zastosowanie w średnio i wielkokubaturowych miejscach. Nagrzewnica gazowa Master posiada szeroką możliwość zastosowania. W dodatku jest atestowana,co zapewnia użytkowanie jej w pełni bezpieczeństwa. Ergonomiczna, skuteczna i szybka, taka jest właśnie nagrzewnica gazowa.