Najlepsza zacieraczka do tynku – jak wybrać i czy warto?

Jednym z urządzeń o bardzo istotnym zastosowaniu w pracach wykończeniowych na budowach jest zacieraczka do tynków. Urządzenie to umożliwia wygładzanie zapraw cementowo – wapiennych oraz gipsowych na mokro. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego wyposażenia sprawdzi się również w innych rodzajach zadań. Ze względu na to jest niezbędnym elementem sprzętu posiadanego przez każdą firmę remontowo – budowlaną. Czym różnią się poszczególne modele i jak wybrać najlepszą zacieraczkę?

Umieszczenie silnika

Przedział cenowy omawianych urządzeń jest szeroki. Na rynku znaleźć można zarówno modele za mniej niż tysiąc, jak i za ponad 6000 zł. Czym różnią się najtańsze od najdroższych i jakie ma to przełożenie na ich użytkowanie? Jedną z najczęściej wspominanych różnic jest właśnie umiejscowienie silnika. Zacieraczki do tynków z niższych półek cenowych zazwyczaj posiadają główny silnik w jednostce roboczej, która jest trzymana w czasie pracy przez obsługującą urządzenie osobę. W konsekwencji takiego rozwiązania tynkarz narażony jest na stały hałas i odczuwanie wibracji. Dlatego też nie zaleca się używania tego rodzaju maszyn przez wiele godzin każdego dnia. Urządzenia te nie są jednak jednoznacznie gorsze. Dzięki większym obrotom tarczy są cenione przez wielu tynkarzy.

Droższe modele wyposażone są w motoreduktor. Silnik w takich przypadkach znajduje się w skrzynce sterowniczej, od której pracujący może zachować dystans nawet kilkunastu metrów. Obniża to ryzyko bycia narażonym na wytwarzane wibracje. Urządzenia, w których projektowaniu zastosowano tego rodzaju rozwiązania wykazują się również większą trwałością niż tańsze zacieraczki.
Uniwersalność i wielofunkcyjność

Zacieraczka do tynku to urządzenie powszechnie polecane do wygładzania powierzchni tynków. Jej ogromnym atutem jest jednak możliwość wykonywania również wielu innych zadań. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego wyposażenia można bowiem użyć jej również do szlifowania, polerowania, zdzierania czy czyszczenia różnych powierzchni. Czyni ją to uniwersalną maszyną, która przyda się zarówno profesjonalnym firmom, jak i osobom przeprowadzającym remonty na własną rękę.

Osoby zainteresowane zakupem zacieraczki odnajdą bogatą ofertę produktów z tej kategorii w sklepach internetowych. W przypadku braku pewności, co do tego, jakie urządzenie wybrać, można liczyć na pomoc pracowników. Doradcy chętnie wyjaśnią, która zacieraczka do tynków lepiej sprawdzą się w danym rodzaju sytuacji. Dla zachowania bezpieczeństwa zaleca się wybieranie produktów sprawdzonych firm i przestrzeganie zasad wskazanych przez producenta.