Płytki ceramiczne do naszej łazienki

Kiedy urządzamy naszą łazienkę z pewnością bardzo ważnym elementem będą płytki zarówno podłogowe jak i ścienne. Oczywiście obecnie mamy do wyboru bardzo wiele różnych modeli, kolorów, także płytki zarówno płaskie jak i posiadające różnego rodzaju zdobienia, płytki gresowe, ceramiczne. Naturalnie powinniśmy zastanowić się w jakim stylu chcemy urządzić łazienkę, jaka kolorystyka będzie najbardziej odpowiednia w naszym przypadku.

Czym powinny charakteryzować się płytki łazienkowe?

W przypadku łazienki musimy zwrócić uwagę iż powinny być to płytki które charakteryzują się niską nasiąkliwością, chodzi o płytki które nie będą absorbowały wody czy też różnego rodzaju zabrudzeń. Dzięki temu będziemy mogli zadbać o wygląd naszych płytek, będą one wówczas odporne na plamy, działanie różnego rodzaju środków czyszczących, detergentów. Z pewnością kupując płytki znajdziemy na opakowaniu wszystkie parametry, w tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę aby były to płytka posiadała nasiąkliwość mniejszą niż 5%. Naturalnie płytki ścienne mogą posiadać nieco większą nasiąkliwość jednak na ścianie także powinny znaleźć się płytki które mniej absorbują wilgoć.

Innym parametrem charakteryzującym płytki łazienkowe będzie także ścieralność, powinny być to płytki które będą posiadały wysoką odporność na ścieranie, dodatkowo także płytki nie powinny być zbyt śliskie, zwłaszcza w połączeniu z wodą mogą być niebezpieczne. Dodatkowo ważnym parametrem będzie antypoślizgowość, producenci oznaczają płytki w tym przypadku w skali od R9 do R13, przy czym im wyższy parametr tym lepsza przyczepność.

Możemy obecnie zakupić płytki łazienkowe które będą imitowały kamień naturalny, mogą być to płytki o dość dużej powierzchni, dodatkowo także często płytki tego rodzaju mogą posiadać wysokość około 1 cm, dlatego też należy uwzględnić to w planie. Obecnie dostępna jest seria płytek nowa gala stonehenge, znajdziemy tutaj wiele kolorów, kształtów z pewnością są to bardzo wysokiej jakości płytki które warto wykorzystać w naszej łazience.