Środek chwastobójczym dla ziemniaka

Ziemniaki narażone są na pojawianie się bardzo różnych gatunków chwastów. Trzeba się liczyć z tym, że chwasty zaczną rosnąć zanim pojawią się kłącza ziemniaków.

Mają w glebie dużo pożywienia i ich okres wegetacyjny jest szybszy, dlatego są o wiele większe wtedy, kiedy ziemniaki dopiero kiełkują. To, dlatego nasze zadanie to wybrać herbicydy, które będą bardzo skuteczne w działaniu i które są w stanie zapobiec rozstrzeliwaniu się chwastów.

Można wybrać sobie środek, który będzie zwalczał tylko chwasty jednoliścienne, ale można kupić też coś uniwersalnego, co zwalcza jednoliścienne i dwuliścienna chwasty. Środki, które są w sprzedaży są przeznaczone do opryskiwaczy polowych, a zatem trzeba będzie taki posiadać.

Jaki wybrać herbicyd?

Polecamy środkiem do walki z chwastami jest RIMEL 25 SG. To środek, który dostępny jest w formie granulatu. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie i ma zastosowanie nalistne. Jego skład został opracowany w taki sposób żeby mógł zwalczać niektóre chwasty jednoliścienne i dwuliścienne. Idealnie nadaje się do walki z chwastami jednorocznymi, które znajdują się w fazie 2 do trzech liści. Działa na chwasty wrażliwe jak chaber bławatek, chwastnica jednostronna czy prze właściwy. Może również zadziałać na chwasty średnio wrażliwe jak komosa biała i fiołek polny.

 

Na ziemniakach wystarczy tylko jeden zabieg, bo jest to środek niesamowicie skuteczny. Wystarczy jego bardzo mała ilość, bo sześćdziesiąt gram na hektar. Do tego dodajemy około trzystu litrów wody. Stosowanie takich środków chemicznych jest bezpieczne dla ziemniaka, ale za to zabija wszystkie chwasty. Jeśli chcemy zwalczać chwasty jednoliścienne w ziemniaku to mamy rozwiązanie, które idealnie się do tego nadaje. Wystarczy zamówić środek i zastosować go zgodnie z tym, co mówi nam producent. Im szybciej wykonamy potrzebne zabiegi tym lepiej dla naszych upraw ziemniaka. Chwasty są w stanie zniszczyć i znacząco zmniejszyć zbiór ziemniaka, a my na takie coś nie możemy sobie pozwolić. Trzeba z chwastami skutecznie walczyć.